Művelődési házban

Horváth Charlie mondta: Gyurikám! Én csak azt éneklem el, amit szeretek! Egyetlen szerencsém van, hogy a közönség is azt szereti, amit én. Ezzel én is így vagyok.

A SKÓTDUDÁS olyan látvány és olyan hangzivatar, hogy mindenhol szeretik. Az első egy-két tradicionális dal után jön a duplacsavar, amitől az én műsorom jó. Sokszor láttam, amint dudás eljátszotta az 50. ezred indulóját, majd az 51. ezredét, aztán meglepetésszerűen az 52. ezred dalát. Ezzel gyakorlatilag unalomba fojtotta előadását. Én két „kötelező” nóta után feltétlenül filmslágerre, világzenére váltok (nem átallottam éveket azzal tölteni, hogy európai hangnemben, félplayback is tudjak játszani – ez nagyon nagy ritkaság), sőt meg is énekeltetem a nagyérdeműt (meglepetés, de nagy sikere van ennek a mutatványnak).

A fiúk azt mondták nekem, hogy a Csatorna másik oldalán (európai oldal) három-négy szám után feltétlenül beszélni kell az öltözékről, mert addigra a nők lerágták már a körmüket, hogy „vajon mi van a skót dudás szoknyája alatt”. Ha nem beszélsz a ruháról, akkor bunkóságokat fognak bekiabálni, bugyikat dobálnak a színpadra. Így tréfásan elejét veszed a kellemetlenségeknek. A hölgyek kedvéért mutatóba különböző speciális skót ruhákat is viszek mutatóba. A „whiskysjáték” és a Titanic mozgásjáték újabb fordulat, ami lelkesíti a közönséget. Tehát a színen dalok, világzene, éneklés, ruhabemutató (időnként fegyverek bemutatása is), whisky, játék – egész Skócia. …és hoppá! Már el is ment a műsoridő… 

A SKÓTDUDÁS olyan látvány- és tartalmi ritkaság, aki önálló műsorával, rendezvényeken garantált siker. A résztvevők érdeklődve tapintják a bemutatott skót ruhákat, lenyűgözve ízlelgetik a Felföld whiskyjét, és áhítattal hallgatják a skót duda, élő hangját, ismernek rá korosztályuk kedvenc melódiáiban örökbecsű kelta dalokra, meglepődve hallják, hogy skót dudával filmzene és világzene milyen nagyszerű, egy új megközelítése a muzsikának. Megdöbbenve ismerik fel a skót-magyar történelem közös lapjait.

Még semmi sem történik, mikor már közös fotóért ácsingóznak a résztvevők (a SKÓTDUDÁS full felföldi öltözéke látványos ritkaság, vonzza a kamerákat), illetve a program végén teljesen természetes a szelfizés, időnként a regényeim dedikálása. Maga a műsor kb. 50 perces, de sokszor nem eresztenek, egy ideig ostromolják kérdéseikkel a SKÓTDUDÁST, aki íróként egyedi módon gyúrta egybe Sir Walter Scott és Rejtő Jenő stílusát.

Mindenki boldogan megy haza, mert jó zenét, játékot, ismereteket kapott, énekelt – szigorúan szubjektív, dudaszempontú, vidám műsor keretében.

„Kéri György szakosodott a magyar/skót zenére…”      Edinburgh Evening News

„Kéri György dudás is a világ egyik fuvallata…”   Südwest Presse

(60 eft +0 ÁFA+útiköltség)